Weekly AdWhat's NewTractor Supply AppEarn Rewards with Neighbor's ClubHometown HeroesLife Out Here BlogTSC Exclusive BrandsTop BrandsClearance ItemsBattery FinderOutdoor Power Equipment Parts FinderHitch FinderWild Badger Power Cordless 20 Volt 16 in. Lawn Mower, Includes (2) 4.0 Ah Batteries and (2) Fast Chargers, WB20V16LM
Wild Badger Power Cordless 20 Volt 16 in. Lawn Mower, Includes (2) 4.0 Ah Batteries and (2) Fast Chargers, WB20V16LM
Online Only
Item # 2242003
Neighbor’s Club Members earn points with purchases.
Online Only
Item # 2242003
This item is available online only
Delivering to
37027
*POWERFUL BRUSHLESS MOTOR: The speed is up to 3400RPM, providing premium cutting and improving working efficiency, 40V (Two 20V) batteries provide up to 30 minutes runtime. *5 CUTTING HEIGHT ADJUSTMENTS: You can adjust the cutting height directly between 0.98" and 3.14" which according to your preference or seasons. *QUICKLY FOLDING: This Lawn Mower can be quickly folded and stored within 5 seconds, which is convenient for storage and space-saving. *SUPER MANEUVERABILITY: 8" rear wheel and 7" front wheels drive provides greater traction for all terrains, mowing grass quickly on large yards. *RELIABLE CUSTOMER SERVICE: If you encounter any quality problems over the life cycle of our product, please contact us in time.
- POWERFUL BRUSHLESS MOTOR: The speed is up to 3400RPM, providing premium cutting and improving working efficiency, 40V (Two 20V) batteries provide up to 30 minutes runtime.
- 5 CUTTING HEIGHT ADJUSTMENTS: You can adjust the cutting height directly between 0.98" and 3.14" which according to your preference or seasons.
- SUPER MANEUVERABILITY: 8" rear wheel and 7" front wheels drive provides greater traction for all terrains, mowing grass quickly on large yards.