  • Limited Time Deal
Item # 257457099
Sale
Neighbor's Club logo
Neighbor’s Club Members earn points with purchases.
Sign in or Join Now
  • Limited Time Deal
Item # 257457099
Sale
This item is available online only
Delivering to
37027
Neighbor's Club logo
Sign in or Join Now
Stay connected with the Pretuned Dual-Band 144 MHz to 148MHz VHF/435 MHz to 450 MHz UHF Amateur Radio Antenna Kit with Magnet Mount and Cable from Tram. This 19 in. antenna easily mounts with 3 in. magnet. It also features a black finish, unity gain VHF/2.5 dBD gain UHF, and a 12 ft. RG58/U cable with UHF male PL-259 connector.
  • 100 watts power handling
  • Pretuned
  • Frequencies: 144 MHz to 148 MHz, unity gain; and 435 MHz to 450 MHz 2.5 dBd gain
  • 3 in. magnet mount with overall height of 19 in.