Beta Tools 111INOX/150 Stainless Steel Adjustable Wrench, 18-45mm
  • Limited Time Deal
  • New Arrival
  • Online Only
Item # 6059436
Image showing  111INOX/150 Stainless Steel Adjustable Wrench, 18-45mm
Sale
Neighbor's Club logo
Neighbor’s Club Members earn points with purchases.
Sign in or Join Now
  • Limited Time Deal
  • New Arrival
  • Online Only
Item # 6059436
Sale
financeCard Logo
This item is available online only
Delivering to
37027
Notice:
This Item cannot be shipped to AK, HI.
Neighbor's Club logo
Sign in or Join Now
The Beta 111INOX adjustable crescent wrench is manufactured with 420 stainless steel to prevent corrosion and rust. It is autoclave compatible to 121 degrees C/ 249.8 degrees F, suitable for use in food production and clean rooms and other applications where sterilization is necessary. This adjustable wrench measures 150mm (6") long with a jaw opening of 18mm-45mm.